REKLAMA

Strzelcy IV Ligi

Tabela ligowa

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 WOLANIA Wola Rz. 0 0 0 0 0 0 0
2 UNIA Tarnów 0 0 0 0 0 0 0
3 LIMANOVIA Limanowa 0 0 0 0 0 0 0
4 WATRA Białka Tatrz. 0 0 0 0 0 0 0
5 POPRAD Muszyna 0 0 0 0 0 0 0
6 SANDECJA II Nowy Sącz 0 0 0 0 0 0 0
7 BOCHEŃSKI KS 0 0 0 0 0 0 0
8 OKOCIMSKI Brzesko 0 0 0 0 0 0 0
9 GLINIK Gorlice 0 0 0 0 0 0 0
10 LUBAŃ Maniowy 0 0 0 0 0 0 0
czwartek, 07 maj 2020 15:24

Sezon zakończony z awansami, bez spadków.

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

   W siedzibie PZPN odbyła się narada przedstawicieli 16 wojewódzkich związków piłki nożnej, na której postanowiono, że rozgrywki od IV ligi w dół oraz zmagania młodzieżowe, w obecnym sezonie nie zostaną wznowione. Jednocześnie zespoły, które zajmują miejsca premiowane awansem uzyskają promocje do gry w wyższej klasie rozgrywkowej, a drużyny z miejsc spadkowych utrzymają ligowy byt.

 

KOMUNIKAT:

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane. Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie.

Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja."

 

Znamy już teorię, ale jak to będzie wyglądało w praktyce? W naszym województwie mamy dwie grupy IV ligi. Zespoły z pierwszych miejsc (Unia Tarnów oraz Cracovia II Kraków) powinny rozegrać pomiędzy sobą baraż, który zdecydował by o awansie do III ligi. No właśnie. Tu pojawia się problem, z którym muszą poradzić sobie związkowe władze. Istnieją trzy możliwości wybrnięcia z tej sytuacji.

- rozegranie barażu

- awans rezerw Cracovii (lepszy bilans punktowy)

- awans obu ekip

Na oficjalny komunikat MZPN w sprawie awansu z IV ligi musimy jeszcze poczekać. Jak za tem będzie wyglądać IV liga w sezonie 2020/2021? Na dzień dzisiejszy w ligowych zmaganiach weźmie udział, aż 20 lub 21 drużyn. Oprócz zespołu Wolanii na czwartoligowych boiskach obaczymy ekipy: Unii Tarnów?, Popradu Muszyna, Sandecji II Nowy Sącz, Termalica II Nieciecza, Lubania Maniowy, Limanovią Limanowa, BKS-u Bochnia, Wierchów Rabki Zdrój, Gliniku Gorlice, GKS-u Drwinia, Tarnovii Tarnów, Okocimskiego Brzesko, Orkanu Szczyrzyc, Watry Białka Tatrzańska, Popradu Rytro, Barciczanka Barcice oraz beniamkowie Metal Tarnów, Rylovia Rylowa, Sokół Słopnice i Skalnik Kamionka Wielka. 

Czytany 478 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 maj 2020 16:01
stat4u